Atletická liga minipřípravek - konečné výsledky

5.kolo
Za nádherného počasí se konalo na našem stadiónu finále Atletické ligy družstev minipřípravek. Nejmenší atleti si závody opravdu užívali a kromě skvělých výkonů si odnesli spoustu zážitků, pět nejlepších týmů poháry, tři nejlepší týmy medaile a všichni ocenění sladké odměny. Nejlepší týmy se pochutnaly tradičně na výborných dortech :-) Navíc obě naše družstva si vedla skvěle. Děvčata celou soutěž ovládla a vybojovala zlaté medaile, před Vítkovicemi a Kopřivnicí. Kluci si pověsili na krk stříbrné medaile, když je zdolali Vítkovice. Na posledním kole vybojovali ve svých disicplínách medaile - Kristýna Uhrová zlato na 800 m a dálku, Vašek Šodek vyhrál 800 m a byl stříbrný v dálce, stejný kov přidal Saša Milata na 300m. Bronz potom získala Sabina Jurošová na 800 m, Míša Münsterová v dálce a Simon Frydryšek na 300 m. Všem obrovská gratulace. Konečné výsledky i výsledky jednostlivých kol jsou přiloženy - ALMP - KP minipřípravek 2020 výsledky.xls (241 kB)

4.kolo
Na vítkovickém stadiónu proběhlo předposlední kolo Atletické ligy družstev minipřípravek. Za pěkného počasí se konal čtyřboj a naši nejmenší atleti běželi 50 m, házeli míčkem, skákali do dálky a na závěr běželi 500 m. Jak kluci, tak holky skončili celkogvě na 2.místě za domácími Vítkovicemi. Děvčata si ale i před závěrečným kolem udržela průběžné vedení a pokud se sejso v plném počtu, již by jim vítězství nemělo utéct. Kluci si pro změnu upevnili druhou příčku. V jednotlivcích se stala celkovou vítězkou Kristýna Uhrová, která vyhrála dálku a 500 m, na 50 m byla třetí. Sabina Jurošová byla druhá na 500 m a druhá v dálce. Johana Nováková skončila třetí v míčku. Kluci skončili v celkovém pořadí těsně pod stupní vítězů - čtvrtý Vašek Šodek a pátý Šimon Frydryšek. Vašek vyhrál běh na 500 m a byl druhá v dálce. Všem blahopřejeme a připomínáme, že poslední kolo proběhne v úterý 22.září na našem stadiónu!

3.kolo
V Kopřivnici se konalo další kolo Atletické ligy minipřípravek družstev. A našim nejmladším atletům se pořádně dařilo, když přivezli 13 medailí. A celkově je družstvo děvčat jasně na čele soutěže a kluci jsou druzí. Mezi děvčaty vyhrála Kristýna Uhrová dálku 3.62 m před Sabčou Jurošovou 3.45 m. Stejné pořadí měly holky i na 600 m. Kika zaběhla 2:11.99 min, Sabinka 2:14.30 min. a třetím místem je doplnila Míša Münsterová 2:15.02 min. Třetí místo přidala i Valerie Marfláková na 150 m za 26.83 s. U kluků vyhrál Šimon Frydryšek 60 m překážek za 10.76 s a doběhl druhý na 150 m za 25.62 s. Václav Šodek vyhrál 600 m v čase 2:01.93 min a druhý byl v dálce výkonem 3.71 m. Saša Milata skočil 3.60 m a byl třetí. Na závěr vyhrály obě štafety 4x 200 m. Ta dívčí ve složení Bláhová, Nováková, Uhrová, Münsterová v čase 2:23.78 min a chlapecká ve složení Čempel, Frydryšek, Míček. Šodek za 2:20.40 min. Všem obrovská gratulace.
2.kolo
Za hodně nepříjemného počasí se konalo druhé kolo Atletické ligy minipřípravek v Porubě. Obě družstva pokračovala ve výborných výkonech. Nakonec po opravě některých výkonů děvčata opět zvítězila a na čele jsou i průběžně. Za nimi jsou Vítkovice, následuje Kopřivnice, Třinec a Krnov. Kluci si upevnili druhým místem průběžnou stříbrnou pozici za suverénními Vítkovicemi. Na třetí příčce je Kopřivnice, čtvrtý Krnov a pátá Karviná. V trojboji, který byl na programu vybojoval Šimon Frydryšek druhé místo a Václav Šodek třetí. Další kluci sice bodovali, ale nedostali se do první dvacítky. Mezi děvčaty se prosadila na stupně vítězů na třetí příčku Kristýna Uhrová, hned za ní byla čtvrtá Sabča Jurošová a ještě sedmá Markétka Bláhová.